logotype

Aktualności

74 rocznica zakończenia drugiej wojny światowej

74. rocznica zakończenie drugiej wojny światowej.

Tegoroczna uroczystość odbyła się na cmentarzu wojennym w Starych Łysogórkach, gdzie było około 1500 uczniów z województwa zachodniopomorskiego.

W trakcie uroczystości w części artystycznej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego w Choszcznie zachwycili koncertem pt. "Nasze drogi do wolności". Zaprezentował się również zespół harmonijek ustnych" Animato".

Uczniowie zwiedzali także muzeum w Starych Łysogórkach. Pracownicy pokazywali eksponaty związane z okresem drugiej wojny światowej itd. Uczniowie mieli także okazję przymierzyć repliki mundurów z epoki.
Dodatkowo pracownicy muzeum pod bacznym okiem opiekunów wpuszczali młodzież do czołgu IS-2 stojącego przy placówce.

 

 

Wyszukiwarka poległych

Szukasz poległego żołnierza na Cmentarzu Wojennym w Starych Łysogórkach. Wejdź w zakładkę cmentarz następnie wpisz imię i nazwisko w wyszukiwarce.

Otrzymane dofinansowanie

Rejon Pamięci Narodowej - Zadanie pn. "Oznakowanie drogi do miejsca pamięci oraz obiektów i miejsc związanych z jego historią".
Muzeum Pamiątek 1. Armii WP oraz Dziejów Ziemi Mieszkowickiej otrzymało dotacje 10 tysięcy złotych "Dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury"mkidn 01 cmyk

2019  Muzeum w Mieszkowicach   globbersthemes joomla template